183

0

W jakim piecu można palić ekogroszkiem?

Ekogroszek to paliwo stałe, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce ze względu na swoje korzystne właściwości, takie jak wysoka wartość energetyczna, niska zawartość siarki i popiołu oraz wygodę użytkowania. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego paliwa, ważne jest stosowanie odpowiedniego pieca, który zapewni efektywne spalanie ekogroszku. 

Piec z podajnikiem ślimakowym

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań do spalania ekogroszku są piece z podajnikiem ślimakowym. Ich konstrukcja pozwala na automatyczne dozowanie paliwa do paleniska, co gwarantuje stałe utrzymanie temperatury w pomieszczeniu. Podajnik ślimakowy jest napędzany silnikiem elektrycznym, który umożliwia precyzyjne sterowanie ilością dostarczanego paliwa. Dzięki temu piece te są energooszczędne i wygodne w użytkowaniu.

Kocioł z podajnikiem retortowym

Kolejnym rozwiązaniem dedykowanym do spalania ekogroszkukotły z podajnikiem retortowym. W tym przypadku paliwo jest dostarczane do paleniska za pomocą specjalnej retorty, która umożliwia efektywne spalanie ekogroszku przy jednoczesnym ograniczeniu emisji szkodliwych substancji. Kotły retortowe charakteryzują się wysoką sprawnością oraz automatycznym procesem spalania, co przekłada się na wygodę użytkowania i oszczędność energii.

Piec na ekogroszek z podwójnym systemem spalania

Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie jeszcze wyższej sprawności energetycznej oraz redukcja emisji szkodliwych substancji. Podwójny system spalania polega na tym, że spalanie ekogroszku odbywa się w dwóch etapach – pierwotnym i wtórnym. W pierwszym etapie następuje spalanie węgla, a w drugim – spalanie gazów powstałych podczas pierwszego etapu. 

Wybór odpowiedniego pieca na ekogroszek

Przed zakupem pieca na ekogroszek warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, należy ocenić wielkość pomieszczeń, które mają być ogrzewane, oraz dostępność miejsca na piec i zbiornik na paliwo. Po drugie, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rodzaju podajnika – ślimakowego, lub retortowego – oraz ewentualnym zastosowaniem podwójnego systemu spalania. Po trzecie, istotne jest również sprawdzenie parametrów technicznych pieca, takich jak moc grzewcza, sprawność energetyczna czy emisja szkodliwych substancji.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem