327

0

6 zalet pelletu

Ogrzewanie pelletem, powstającym z biomasy, jest przyjazne dla środowiska. Paliwo w postaci sprasowanych granulek ma wiele zalet, które sprawiają, że jest tak chętnie wybierane. Poznaj 6 z nich!

Dlaczego pellet drzewny jest chętnie wybieranym paliwem grzewczym?

  1. Dobry pellet drzewny ma wysoką wartość energetyczną i wydajnie się spala.
  2. Biomasa, z której powstaje pellet, należy do odnawialnych źródeł energii. Spalanie pelletu nie powoduje wysokiej emisji toksyn do atmosfery, dlatego pellet uznawany jest za ekologiczne paliwo
  3. Popiół, który jest tzw. produktem ubocznym spalania pelletu, nie zawiera szkodliwych związków. Popiół z pelletu to dobry nawóz do roślin, a także wartościowy składnik kompostu.
  4. Pellet drzewny ma postać granulatu, który pakowany jest w worki. Znajdziesz na nich parametry pelletu Opał w workach może być wygodnie transportowany i magazynowany. Jako dostawca paliw stałych dostarczamy pellet drzewny we Wrocławiu i okolicach.
  5. Granulat drzewny jest czystym produktem, dlatego magazynowanie pelletu nie powoduje nadmiernych zabrudzeń w pomieszczeniu.
  6. Nowoczesne kotły na pellet to zautomatyzowane urządzenia, które umożliwiają wygodne podawanie paliwa, a także efektywne sterowanie procesem spalania pelletu.

Jak powstaje pellet?

 

Pellet drzewny powstaje z odpadów tartacznych, a w procesie spalania pozostawia niewielką ilość popiołu, który nadaje się do nawożenia gleby. Dobrej jakości pellet nie zawiera toksycznych domieszek oraz zanieczyszczeń, dlatego uznawany jest za ekoopał. Produkcja pelletu polega na obróbce odpadu drzewnego, który jest rozdrabniany, a następnie osuszany i oczyszczany. Granulacja pelletu polega na sprasowaniu masy drzewnej pod ciśnieniem. Spoiwem granulatu jest lignina, będąca naturalnym lepiszczem drewna.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem