606

0

5 zalet brykietu drzewnego

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści możemy odnieść, stosując brykiet drzewny jako paliwo? Oto pięć zalet brykietu drzewnego, które przekonają Cię, że warto go używać.

Oszczędność i wydajność energetyczna

Brykiet drzewny to paliwo produkowane z odpadów drzewnych, takich jak trociny, wióry czy gałęzie. W wyniku specjalnej obróbki mechanicznej i dużej presji, z której poddawane są te surowce, powstaje bardzo wydajne energetycznie paliwo. Brykiet ma dużą wartość opałową — nawet do 20 MJ/kg, czyli dwa razy więcej niż tradycyjne drewno opałowe. Dzięki temu zużycie brykietu jest mniejsze, co przekłada się na większą oszczędność. Ponadto brykiet jest łatwiejszy w przechowywaniu i nie zajmuje dużo miejsca.

Ekologiczne paliwo

W przeciwieństwie do węgla czy innych paliw kopalnych brykiet drzewny jest ekologicznym paliwem. Jego spalanie nie wytwarza szkodliwych substancji dla środowiska, takich jak siarka czy metale ciężkie. Ponadto proces produkcji brykietu przebiega bez dodatku szkodliwych substancji chemicznych. Wykorzystując brykiet, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla, co pozytywnie wpływa na walkę z efektem cieplarnianym.

Wysoka temperatura spalania

Brykiet drzewny charakteryzuje się wysoką temperaturą spalania. Dzięki temu paliwo to jest idealne do ogrzewania pomieszczeń o dużych powierzchniach. Ponadto brykiet paląc się powoli, utrzymuje wysoką temperaturę przez dłuższy czas. To sprawia, że jest efektywnym i praktycznym rozwiązaniem dla osób, które chcą ogrzać swoje domy czy biura w sposób ekologiczny i ekonomiczny.

Czysty proces spalania

Brykiet drzewny posiada niski poziom popiołowości – rzędu 0,5% do 3%. Oznacza to, że po jego spalaniu pozostaje mało odpadów, które trzeba by utylizować. Czystość takiego paliwa sprawia również, że piec czy kominek nie wymagają częstego czyszczenia. W przypadku brykietu drzewnego można więc mówić o jego „samoczyszczących” właściwościach.

Łatwość w użyciu

Brykiet drzewny jest łatwy w użyciu – wystarczy wrzucić go do pieca czy kominka. W przeciwieństwie do tradycyjnego drewna opałowego, które trzeba rozpalać przy pomocy dodatkowych środków, brykiet sam się zapala i utrzymuje ogień na dłużej. 

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem