364

0

Jakie paliwo stałe jest najbardziej kaloryczne?

Każdy rodzaj paliwa stałego ma odmienne parametry grzewcze. Różnice między właściwościami spalania materiału opałowego występują również w obrębie tego samego typu paliwa. Jakie paliwo stałe jest najbardziej kaloryczne? Największą wartość grzewczą mają paliwa czyste, bez domieszek i suche. Większą kaloryczność mają gruboziarniste materiały opałowe, np. węgiel kamienny w postaci kęsów, kostki czy orzecha. Jednak paliwo stałe w postaci sprasowanego granulatu w mniejszym stopniu pochłania wilgoć, dlatego również ma dobrą kaloryczność.

Jak sprawdzić kaloryczność opału?

Najłatwiej sprawdzić parametry workowanego paliwa stałego, ponieważ informację na ten temat producent umieszcza na opakowaniu. Jeśli jednak opał dostarczany jest luzem, można spytać sprzedawcę o właściwości paliwa. Nasza firma dostarcza wysokokaloryczny pellet, groszek i gruboziarnisty węgiel. Dolnośląskie jest obszarem, którego mieszkańcy od wielu lat zaopatrują się u nas w doskonałej jakości materiał opałowy. Dobre parametry spalania mają również paliwa stałe, które na skutek obróbki zostały oczyszczone z popiołu i siarki. Takie produkty znajdziesz w naszej bogatej ofercie opału.

Jakie czynniki wpływają na kaloryczność paliw stałych?

Poziom wilgotności materiału opałowego to bardzo ważny czynnik, który decyduje o tym, w jaki sposób paliwo się spala, dlatego trzeba dbać o właściwe warunki przechowywania opału. Aby zapewnić sobie dobrej jakości paliwo opałowe, należy zamówić je u dostawcy, który ma odpowiednie zaplecze magazynowe oraz środki transportu, zabezpieczające opał przed zawilgoceniem. Workowanie paliw stałych jest sposobem na ich ochronę przed zamoknięciem, dlatego warto zdecydować się na zakup paczkowanego opału. Dobrze też przygotować suche pomieszczenie do składowania zamówionego materiału grzewczego.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem