362

0

Dlaczego warto kupować węgiel workowany?

Węgiel kamienny jest najtańszym paliwem stałym. W sprzedaży surowiec ten dostępny jest luzem lub w specjalnych workach. Dlaczego warto kupować węgiel workowany? Paliwo stałe przed zapakowaniem do worka jest precyzyjnie ważone. Dzięki opisowi parametrów technicznych na opakowaniu klient może łatwo zweryfikować ilość węgla, a także zawartość popiołu oraz siarki w paliwie, jak również poziom spiekalności surowca opałowego.  Poza tym transport i magazynowanie worków z węglem wiąże się z większą wygodą niż odbiór i składowanie węgla występującego luzem.

Czy workowanie węgla ma wpływ na jego jakość?

Sposób przechowywania węgla ma wpływ na jego wartość opałową. Dobrej jakości paliwo zapewnia efektywne spalanie, dlatego węgiel należy chronić przed wilgocią oraz wietrzeniem. Węgiel sprzedawany luzem jest bezpośrednio narażony na niekorzystne czynniki atmosferyczne, co sprawia, że może być mniej energetyczny niż węgiel workowany. Wrocław oraz inne okoliczne miejscowości to obszar, na którym dostarczamy klientom wysokiej jakości paliwa stałe, w tym również węgiel w wygodnych workach.

Czy węgiel workowany jest lepszy od węgla sprzedawanego luzem?

Workowanie sprawia, że powietrze ma ograniczony kontakt z węglem, dlatego surowiec ten nie jest narażony na szybkie utlenianie. Węgiel składowany w workach odznacza się lepszymi parametrami fizykochemicznymi od węgla sprzedawanego luzem. Wysokiej jakości węgiel workowany, odznaczający się niską wilgotnością oraz małą ilością popiołu i siarki, jest bardziej kaloryczny. Węgiel o wysokiej wartości opałowej szybciej się spala i pozostawia mniej zanieczyszczeń, a dzięki temu piec grzewczy jest w mniejszym stopniu narażony na zabrudzenie.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem