O nas

Jesteśmy rodzinną firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Duże doświadczenie w dystrybucji ekogroszku sprawia, że potrafimy wczuć się w sytuację klienta i zaproponować najlepsze rozwiązania. Obszarem na jakim się skupiamy jest przede wszystkim Wrocław oraz całe województwo dolnośląskie. Klienci mogą liczyć na rozbudowaną ofertę, wśród której znajdą między innymi kilka gatunków ekogroszku, węgiel kamienny, miał, pelett oraz brykiet węglowy.

Dlaczego nasz EKOGROSZEK jest tak opłacalny? Oto 10 powodów:

 1. Ogranicza do minimum przedostawanie się do atmosfery szkodliwych substancji.
 2. Jest zgodny z wszelkimi dyrektywami Unii Europejskiej.
 3. Poza miałem jest najtańszym z dostępnych paliw stałych.
 4. Koszty ogrzania domu są relatywnie niskie. Nie jest obciążeniem dla budżetu domowego.
 5. Spalony ekogroszek nie pozostawia dużej ilości popiołu, co jest dla użytkownika.
 6. Niezwykle wygodne.
 7. Jest wydajny, ponieważ się nie utlenia.
 8. Pozwala na komfortowe użytkowanie. Wystarczy praktycznie uzupełnić zasobnik oraz opróżnić popiół.
 9. Gwarantuje zmniejszenie kosztów ogrzewania pomieszczeń przy wykorzystaniu kotła retortowego.
 10. Możesz kupić ekogroszek workowany. W tej formie atutem będzie wygodne magazynowanie.
 11. Wersja workowana to zawsze pewność dokładnej wagi. Nie ma opcji, że otrzymasz mniej ekogroszku niż zamówiłeś.

Zima to okres systematycznego ogrzewania pomieszczeń. W tym momencie nie ma już czasu na zmianę sposobu ogrzewania, jednak jest to doskonały moment, aby zacząć myśleć o przyszłym sezonie grzewczym. Wysokie rachunki za ogrzewanie elektryczne lub gazowe bardzo często zniechęcają i doprowadzają do frustracji. To bez wątpienia wystarczający powód do tego, aby rozważyć zmianę sposobu ogrzewania domu.

Jeśli do tego dodamy niestabilną politykę cenową w zakresie paliw ciekłych oraz występujący często brak paliw tego typu w ogólnodostępnej sprzedaży to wniosek jest tylko jeden. Należy przestawić się na paliwo, którego z pewnością nie zabraknie, a do tego będzie najtańsze. Mowa oczywiście o węglu, którego w Polsce akurat nie brakuje w przeciwieństwie do drogiego i ciągle niezbyt rozwiniętego rynku paliw odnawialnych.

Dlaczego właśnie węgiel (EKOGROSZEK) ?

Jest to przede wszystkim paliwo wysoko energetyczne, a przy tym niedrogie w zakupie i użytkowaniu. Jeśli do tego dodamy ekologiczność zrozumiemy, dlaczego węgiel jest przywracany do łask. Ktoś pewnie w tym momencie zaprotestuje i powie, że nie jest to zbyt ekologiczne paliwo. Błąd. Od paru lat niemal każdy skład opałowy dba, aby w swojej ofercie posiadać nowoczesny ekogroszek. Jest to produkt przeznaczony do pieców nowej generacji, które nie uwalniają do atmosfery tylu szkodliwych substancji co poprzednie urządzenia. Ekogroszek jest specjalną odmianą węgla kamiennego, która spełnia wszelkie oczekiwania jakie możemy mieć wobec wydajnego węgla (piece na ekogroszek spełniające wyśrubowane normy UE).

Główne atuty ekogroszku workowanego to:

 • gwarancja ilości i jakości
 • łatwość magazynowania
 • łatwość policzenia i zliczenia zużycia
 • czystość
 • dobra kaloryczność nawet do 28 KJ/kg
 • niska spiekalność
 • niewielka ilość produkowanego popiołu
 • ekologiczność
 • wygoda

Ekogroszek oferowany jest w Polsce przez niejeden skład opałowy. Oferty różnią się pomiędzy nimi szczegółami, dlatego zawsze warto zapoznać się z wszelkimi opisami produktu oraz opiniami zamieszczonymi w Internecie.

Zastanawiając się nad zmianą dotychczasowego sposobu ogrzewania swojego domu oraz przejścia na ekogroszek workowany warto przeanalizować wszelkie koszty. Nie da się ukryć, że nowoczesny piec będzie kosztował sporo. Decydując się jednak na system ogrzewania wybieramy dane rozwiązanie na lata. Wszelkie raporty oraz opinie wskazują, że przestawienie się na ogrzewanie ekogroszkiem jest opłacalne jeśli chodzi o ekonomiczność. Takie rozwiązanie po prostu szybko się zwraca. Dla przykładu wystarczy wspomnieć, że najtańszym stałym źródłem ogrzewanie jest ogrzewanie gazowe. Porównując to jednak do ogrzewania za pomocą ekogroszku można dojść do wniosku, że opisywane rozwiązanie jest praktycznie 2 razy tańsze.

Sami Państwo oceńcie zatem czy warto.

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem