Blog

18

0/5.0

Na co zwrócić uwagę kupując ekogroszek?

Ekogroszek, czyli paliwo stałe wytwarzane z węgla kamiennego, zdobywa coraz większą popularność w Polsce, głównie ze względu na swoją wydajność i niską emisję zanieczyszczeń. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Zanim jednak to zrobimy, warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ekogroszku.

Czytaj więcej

95

0/5.0

5 zalet brykietu drzewnego

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści możemy odnieść, stosując brykiet drzewny jako paliwo? Oto pięć zalet brykietu drzewnego, które przekonają Cię, że warto go używać.

Czytaj więcej

83

0/5.0

Jak składować drewno kominkowe?

Wydawać by się mogło, że składowanie drewna kominkowego to prosta sprawa, jednak tak naprawdę jest to proces wymagający odpowiedniego przygotowania. Właściwe przechowywanie drewna przekłada się bezpośrednio na jakość płomienia i obniżenie ilości szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery.

Czytaj więcej

154

0/5.0

6 zalet pelletu

Ogrzewanie pelletem, powstającym z biomasy, jest przyjazne dla środowiska. Paliwo w postaci sprasowanych granulek ma wiele zalet, które sprawiają, że jest tak chętnie wybierane. Poznaj 6 z nich!

Czytaj więcej

148

0/5.0

Jakie paliwo stałe jest najbardziej kaloryczne?

Każdy rodzaj paliwa stałego ma odmienne parametry grzewcze. Różnice między właściwościami spalania materiału opałowego występują również w obrębie tego samego typu paliwa. Jakie paliwo stałe jest najbardziej kaloryczne? Największą wartość grzewczą mają paliwa czyste, bez domieszek i suche. Większą kaloryczność mają gruboziarniste materiały opałowe, np. węgiel kamienny w postaci kęsów, kostki czy orzecha. Jednak paliwo stałe w postaci sprasowanego granulatu w mniejszym stopniu pochłania wilgoć, dlatego również ma dobrą kaloryczność.

Czytaj więcej

119

0/5.0

Jaki opał na zimę wybrać?

Jakość paliwa stałego wpływa na opłacalność procesu grzewczego, dlatego zamawiając opał, warto zwrócić uwagę na właściwości oferowanego materiału opałowego. Jaki opał na zimę wybrać? Rodzaj nośnika energii, z jakiego możesz skorzystać, zależy oczywiście od typu posiadanego urządzenia grzewczego. Jednak paliwa stałe różnią się między sobą parametrami grzewczymi, które mają wpływ na ich wydajność energetyczną.

Czytaj więcej

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem