318

0

Jaki opał na zimę wybrać?

Jakość paliwa stałego wpływa na opłacalność procesu grzewczego, dlatego zamawiając opał, warto zwrócić uwagę na właściwości oferowanego materiału opałowego. Jaki opał na zimę wybrać? Rodzaj nośnika energii, z jakiego możesz skorzystać, zależy oczywiście od typu posiadanego urządzenia grzewczego. Jednak paliwa stałe różnią się między sobą parametrami grzewczymi, które mają wpływ na ich wydajność energetyczną.

Jaki opał najlepiej ogrzeje dom?

Spośród paliw stałych do celów grzewczych najczęściej stosowane są: gruboziarnisty węgiel kamienny, ekogroszek oraz drewno, pellet i brykiet. O wydajności spalania opału decyduje m.in. kaloryczność paliwa, tj. ilość ciepła, które wytwarzane jest w wyniku spalania materiału opałowego. Najbezpieczniej wybrać paliwo grzewcze w workach, dzięki którym materiał opałowy zabezpieczony jest przed zawilgoceniem. Co więcej, na workach umieszczona jest cenna informacja o parametrach paliwa. W naszej firmie możesz zamówić m.in. w ekogroszek w workach, czy pellet workowany. Dolnośląskie jest regionem, którego mieszkańcy zaopatrują się u nas w wysokiej jakości paliwa stałe. Dzięki doskonałym warunkom magazynowania dostarczamy suchy materiał opałowy. Ważna jest również mała ilość popiołu i siarki w opale, dzięki czemu opał lepiej się spala oraz emituje do środowiska mniej szkodliwych substancji.

Wybierz efektywne paliwo grzewcze!

Jeśli zależy Ci na ekonomicznym ogrzewaniu pomieszczeń, wybierz paliwo od sprawdzonego dostawcy. Zwróć uwagę na parametry grzewcze materiału opałowego, a jeśli nie jest ono workowane, zasięgnij informacji u sprzedawcy. Pamiętaj również, aby nie zamawiać paliwa zawilgoconego – poza tym, że proces jego spalania jest wolniejszy, mokre paliwo więcej waży, dlatego zarówno nieefektywnie ogrzejesz nim dom, jak i przepłacisz za zamówiony opał.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem