307

0

Czym charakteryzuje się dobre drewno kominkowe?

Jednym z najważniejszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów jest drewno kominkowe. Aby zapewnić sobie przyjemne ciepło i uniknąć problemów podczas jego spalania, warto zwrócić uwagę na kilka cech. Dowiedz się, jakie właściwości powinny charakteryzować dobre drewno do kominka.

Odpowiedni gatunek, wilgotność i gęstość

Dobre drewno kominkowe powinno być twarde, suche i gęste. Najlepsze do palenia są gatunki liściaste takie jak dąb, buk czy wiąz.
Ponadto drewno do kominka powinno charakteryzować się niską wilgotnością, wynoszącą poniżej 20%. Doskonale sprawdzą się tu drzewa, które zostały ścięte, a następnie były suszone przez okres co najmniej roku. Wilgotne drewno nie tylko trudniej się pali, ale także powoduje szybsze osadzanie się sadzy w kominie i przyczynia się do wydzielania większej ilości szkodliwych związków.

Kolejną ważną cechą jest gęstość. Im gęstsze jest drewno kominkowe, tym dłużej będzie się paliło, dając tym samym więcej ciepła. Najlepiej wybierać twarde gatunki jak dąb lub buk.

Czystość, zawartość żywicy oraz wielkość kawałków drewna

Opał do kominka powinien być czysty i wolny od zanieczyszczeń szkodzących środowisku podczas spalania. Dobre drewno kominkowe nie może zawierać domieszek takich jak farba czy klej. Warto także zwrócić uwagę na zawartość żywicy, ponieważ może to prowadzić do osadzania się sadzy i zanieczyszczenia komina.
Kawałki drewna do kominka powinny mieć właściwy rozmiar i być odpowiednio przygotowane. Zbyt duże będą się wolno palić, natomiast za małe mogą powodować problemy z odprowadzeniem spalin.

Zapraszamy do poznania naszej oferty drewna kominkowego. Zapewniamy pomoc w wyborze odpowiedniego gatunku, o właściwej wilgotności oraz wielkości kawałków. Gwarantujemy dobrą jakość spalania i efektywne ogrzewanie.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem