334

0

Czy paliwa stałe mogą być ekologiczne?

Restrykcyjne normy, dotyczące emisji spalin, wprowadziły wymóg korzystania z urządzeń grzewczych 5 klasy w odniesieniu do budynków ogrzewanych kotłami na węgiel lub drewno. Piece te mogą być zasilane paliwami przyjaznymi dla środowiska, których jakość nie wpływa negatywnie na kondycję naszej planety. Czy paliwa stałe mogą być ekologiczne? Spośród różnych rodzajów paliw stałych najbardziej eko są biopaliwa, powstałe z biomasy, tj. drewno, pellet, czy brykiet, które odznaczają się niską emisją CO2 w trakcie spalania. Biopaliwa, które powstają z ekologicznych surowców, są bezpieczniejsze dla środowiska.

Co wpływa na wydajność ekologicznych paliw stałych?

Bogata oferta handlowa paliw stałych sprawia, że klienci poszukują produktów o najwyższej wydajności ogrzewania. Efektywność energetyczna ekopaliwa zależy od jego składu, stopnia rozdrobnienia, a także braku zawilgocenia. Oferujemy wysokiej jakości drewno i pellet. Wrocław i okoliczne miejscowości to obszar, na którym prowadzimy aktywną działalność dystrybucyjną. Wielu mieszkańców woj. dolnośląskiego docenia korzyści ogrzewania domów pelletem drzewnym, który ma zbliżoną wartość energetyczną do drewna, ułatwia zachowanie czystość w kotłowni, a w efekcie jego spalania powstaje niewielka ilość popiołu.

Co wpływa na wartość energetyczną paliwa stałego?

Paliwo stałe o wysokiej wartości energetycznej to takie, które na skutek spalania, pozwala uzyskać dużą ilość ciepła. O wartości opałowej paliwa stałego decyduje m.in. ilość popiołu, który pozostaje po zakończonym procesie spalania. Ekogroszek jest paliwem kopalnym, w którego składzie zredukowano w drodze obróbki zawartość popiołu i siarki. W wyniku tego procesu ekogroszek uzyskał większą wartość energetyczną. Nie jest zaliczany do ekologicznych paliw, lecz odznacza się wysoką efektywnością.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))

Brak komentarzów

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem