Blog

219

0/5.0

Paliwa stałe - jaki opał najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniego opału może być kluczowy dla efektywności energetycznej oraz ekologicznego aspektu ogrzewania. W tym artykule przedstawimy trzy popularne paliwa stałe — węgiel kamienny, brykiet drzewny i pellet oraz ich zalety i wady.

Czytaj więcej

217

0/5.0

Na co zwrócić uwagę kupując ekogroszek?

Ekogroszek, czyli paliwo stałe wytwarzane z węgla kamiennego, zdobywa coraz większą popularność w Polsce, głównie ze względu na swoją wydajność i niską emisję zanieczyszczeń. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Zanim jednak to zrobimy, warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ekogroszku.

Czytaj więcej

551

0/5.0

5 zalet brykietu drzewnego

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści możemy odnieść, stosując brykiet drzewny jako paliwo? Oto pięć zalet brykietu drzewnego, które przekonają Cię, że warto go używać.

Czytaj więcej

294

0/5.0

Jak składować drewno kominkowe?

Wydawać by się mogło, że składowanie drewna kominkowego to prosta sprawa, jednak tak naprawdę jest to proces wymagający odpowiedniego przygotowania. Właściwe przechowywanie drewna przekłada się bezpośrednio na jakość płomienia i obniżenie ilości szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery.

Czytaj więcej

355

0/5.0

6 zalet pelletu

Ogrzewanie pelletem, powstającym z biomasy, jest przyjazne dla środowiska. Paliwo w postaci sprasowanych granulek ma wiele zalet, które sprawiają, że jest tak chętnie wybierane. Poznaj 6 z nich!

Czytaj więcej

399

0/5.0

Jakie paliwo stałe jest najbardziej kaloryczne?

Każdy rodzaj paliwa stałego ma odmienne parametry grzewcze. Różnice między właściwościami spalania materiału opałowego występują również w obrębie tego samego typu paliwa. Jakie paliwo stałe jest najbardziej kaloryczne? Największą wartość grzewczą mają paliwa czyste, bez domieszek i suche. Większą kaloryczność mają gruboziarniste materiały opałowe, np. węgiel kamienny w postaci kęsów, kostki czy orzecha. Jednak paliwo stałe w postaci sprasowanego granulatu w mniejszym stopniu pochłania wilgoć, dlatego również ma dobrą kaloryczność.

Czytaj więcej

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem