Blog

381

0/5.0

Jaki opał na zimę wybrać?

Jakość paliwa stałego wpływa na opłacalność procesu grzewczego, dlatego zamawiając opał, warto zwrócić uwagę na właściwości oferowanego materiału opałowego. Jaki opał na zimę wybrać? Rodzaj nośnika energii, z jakiego możesz skorzystać, zależy oczywiście od typu posiadanego urządzenia grzewczego. Jednak paliwa stałe różnią się między sobą parametrami grzewczymi, które mają wpływ na ich wydajność energetyczną.

Czytaj więcej

382

0/5.0

Czy paliwa stałe mogą być ekologiczne?

Restrykcyjne normy, dotyczące emisji spalin, wprowadziły wymóg korzystania z urządzeń grzewczych 5 klasy w odniesieniu do budynków ogrzewanych kotłami na węgiel lub drewno. Piece te mogą być zasilane paliwami przyjaznymi dla środowiska, których jakość nie wpływa negatywnie na kondycję naszej planety. Czy paliwa stałe mogą być ekologiczne? Spośród różnych rodzajów paliw stałych najbardziej eko są biopaliwa, powstałe z biomasy, tj. drewno, pellet, czy brykiet, które odznaczają się niską emisją CO2 w trakcie spalania. Biopaliwa, które powstają z ekologicznych surowców, są bezpieczniejsze dla środowiska.

Czytaj więcej

450

0/5.0

Kiedy najlepiej kupować opał na zimę?

Zakupu opału nie warto odkładać na chłodne miesiące. Do sezonu grzewczego najlepiej przygotować się, zanim temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera. Kiedy najlepiej kupować opał na zimę? Każdy, kto choć raz musiał zatroszczyć się o ogrzanie pomieszczeń paliwem stałym, wie, że paliwo warto zamówić w miesiącach letnich. Klienci nie narażają się wówczas na stres związany z ewentualnym oczekiwaniem na dostawę zamówienia. Rozładunek i umieszczenie opału w kotłowni lub w innym pomieszczeniu, w którym jest on zwykle składowany, nie naraża inwestora na dyskomfort, związany z koniecznością wykonania tej pracy deszczową, wietrzną, jesienno-zimową porą.

Czytaj więcej

Masz Pytania?

Napisz do nas

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem